Lista aktualności Lista aktualności

Dalszy ciąg wrześniowych uroczystości

Weekendowe załamanie pogody nie przeszkodziło w realizacji wcześniej zaplanowanych imprez.

W dniu 10.09.2022r. na zaproszenie Starostwa Radomskiego oraz Burmistrza Jedlni Letnisko pracownicy Nadleśnictwa uczestniczyli w Powiatowo-Gminnych Dożynkach Starostwa Radomskiego w Myśliszewicach. Uroczystość poprzedziła msza święta celebrowana przez ks. Bp. Marka Solarczyka w Groszowicach. Następnie kondukt dożynkowy udał się na plac szkolny PSP w Myśliszewicach, gdzie przygotowano scenę, na której odbyło się oficjalne otwarcie święta plonów, a także późniejsze występy artystyczne.

Nadleśnictwo Kozienice oraz Nadleśnictwo Radom przygotowały stoisko wystawiennicze, na którym uczestnicy imprezy mieli możliwość degustacji miodów leśnych oraz zapoznania się z historią bartnictwa w Puszczy Kozienickiej, przystąpienia do konkursu z wiedzy przyrodniczo-leśnej, w których nagrodami były sadzonki roślin, a także zapoznania się z różnymi aspektami gospodarki leśnej.

Gratulujemy organizatorom i dziękujemy za zaproszenie!

Tego samego dnia na obiekcie Królewskie Źródła gościliśmy grupę Warsztatów Terapii Zajęciowej „Nadzieja” z Radomia. Grupa około 60 osób spacerowała po ścieżce dydaktycznej, a na zakończenie pobytu na uczestników czekało ognisko.
W dniu 11.09.2022r. na terenie leśnictwa Podgóry odbyły się zawody o Puchar Puszczy Kozienickiej w Biegach Przełajowych zorganizowane przez Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Grupa około 40 biegaczy mierzyła się na dystansie 10 km po terenie leśnym. Na mecie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy drewniany medal, a zwycięzcy zostali nagrodzeni drewnianymi statuetkami. Trudne warunki pogodowe nie stanowiły istotnej przeszkody dla przełajowców. Na zakończenie wydarzenia na uczestników czekało ognisko wraz z poczęstunkiem na ścieżce dydaktycznej Podgaje.

Gratulujemy zwycięzcom zawodów!