Lista aktualności Lista aktualności

Jesienne badanie ruchu rekreacyjnego

Rozpoczyna się jesienny cykl badania prowadzonego przez Universität für Bodenkultur (BOKU), w którym uczestniczy również Nadleśnictwo Kozienice. W dniach 25 września 2016 r. (niedziela) i 29 września 2016 r. (czwartek) na ścieżkach dydaktycznych Królewskie Źródła i Śródborze będzie można spotkać ankieterów i podzielić się swoimi wrażeniami z leśnej wycieczki oraz oczekiwaniami związanymi z wyprawą do lasu.

Badanie pozwoli opracować mierniki i narzędzia pomiaru efektywności wykorzystania obiektów turystycznych i rekreacyjnych Lasów Państwowych. Ci z Państwa, którzy w tym czasie nie wybierają się do lasu mogą wypełnić anonimowa ankietę onlineklik.

Więcej o samym badaniu mogą Państwo przeczytać w poprzednim artykule – klik.

Z wyników 164 ankiet i obserwacji prowadzonych latem bieżącego roku wynika, że leśnymi ścieżkami chętniej spacerują mężczyźni (65%) niż kobiety. Dominuje aktywność piesza, czyli zwykły spacer, ale rowerzyści nie pozostają w tyle -  zwłaszcza w dzień powszedni  (30 % rowerzyści, 65% piesi). Swoją kilkuprocentową obecność zaznacza również grupa wielbicieli nordic walking. 13% turystów to dzieci do 12 roku życia. Leśne ścieżki Nadleśnictwa Kozienice najchętniej odwiedzają mieszkańcy Radomia (27%) i Pionek (18%).

Weź udział w anonimowej ankiecie online - klik. Zarejestruj trasę wędrówki lub treningu w lesie za pomocą GPS i prześlij na adres las@boku.ac.at lub na Facebookowy profil: LasyTrasy. Trasę zapisz w formacie gpx.

Ponad 70% ankietowanych jest raczej lub bardzo zadowolonych z możliwości wypoczynku i rekreacji w Puszczy Kozienickiej. Przy badaniu stopnia zadowolenia przy uwzględnieniu różnych aspektów okazuje się, że najbardziej niezadowoleni jesteśmy z „zachowania innych osób odwiedzających las".

Z badania internetowego i ankiet bezpośrednich wynika, że 50% ankietowanych odwiedza Puszczę przez cały rok. Do lasu idziemy po zdrowie, spokój, żeby zlikwidować stres …

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą się wypowiedzieć, na leśną wycieczkę i uczestnictwo w badaniu 25 i 29 września . Zachęcamy również do wypełniania anonimowej ankiety online.

Przypominamy, że ze względu na remont drogi nadal obowiązuje objazd na Królewskie Źródła , zmieniła się jednak jego trasa (klik do artykułu).