Lista aktualności Lista aktualności

Weekendowe wydarzenia

W ostatnich dniach Nadleśnictwo Kozienice brało udział w kilku ciekawych wydarzeniach.

W dniu 21 maja br, w ramach cyklicznej akcji organizowanej przez Burmistrza Gminy Kozienice oraz na kanwie ogólnopolskiej akcji „Łączą nas drzewa” pod urzędem miejskim w Kozienicach leśnicy przekazywali sadzonki. W roku bieżącym były to sadzonki sosny, jodły i inne gatunki biocenotyczne i miododajne. Akcja cieszyła się dużym, zainteresowaniem – dość powiedzieć, że w ciągu godziny rozdano wszystkie przeznaczone na akcję sadzonki. Podziwiamy zaangażowanie mieszkańców Kozienic i dziękujemy Panu Burmistrzowi za zaproszenie do udziału w akcji.

fot. L.Zaczyńska - leśniczy szkółkarz podczas wydatku sadzonek

W dniu 22 maja wsparliśmy po raz kolejny cykliczną akcję „Drzewko za makulaturę” organizowaną przez Kozienicką Gospodarkę Komunalną. W tym roku nas udział ograniczył się do dostarczenia pokaźnej ilości makulatury na zbiórkę, za co otrzymaliśmy sadzonki krzewów ozdobnych. Gratulujemy i dziękujemy.

fot. Kozienice24.pl - Wybór drzewka

fot. Kozienice24.pl - Ważenie makulatury

W dniu 22 maja, z inicjatywy Stowarzyszenia Pionkowskie Morsy i przy udziale członków tego Stowarzyszenia oraz strażaków OSP Pionki, Stowarzyszenia Motocyklowego Pionki oraz Strefa Ruchu -Malwina Sowa i klub sportowy Patex Jedlnia zorganizowano akcję sprzątania terenów leśnych leśnictwa Podgóry, w bezpośrednim sąsiedztwie terenów zurbanizowanych miasta Pionki. Pomimo nienajlepszych warunków pogodowych uczestnicy akcji z poświęceniem uporządkowali znaczny obszar lasu a zwieńczeniem akcji było wspólne ognisko i okolicznościowa loteria. Nadleśnictwo Kozienice wsparło akcję poprzez zabezpieczenie logistyczne i przygotowanie ogniska. Dziękujemy Pionkowskim Morsom za cenna inicjatywę i pomoc w porządkowaniu terenu, a także za propagowanie właściwych, proekologicznych postaw.

fot. L.Zaczyńska - zbiór śmieci podczas deszczu

fot. L.Zaczyńska - zbiór śmieci podczas deszczu

fot. L.Zaczyńska - leśniczy Dariusz Dziewit i cześć zebranych śmieci

We wszystkich w/w akcjach ze strony Nadleśnictwa uczestniczyli wyznaczeni pracownicy pod kierunkiem Lidii Zaczyńskiej.