Lista aktualności Lista aktualności

Festyny w Ogródkach Jordanowskich

W niedzielne popołudnie odbywały się lokalne festyny, których miejscem były Ogródki Jordanowskie w Kozienicach i Pionkach.

W Kozienicach odbył się już III Festyn Hospicyjny z Eneą - charytatywna impreza, z której dochód zasili fundusze Hospicjum w Kozienicach. W czasie imprezy odbywały się licytacje różnych darów przekazanych dla Hospicjum – najwyższą cenę osiągnął Voucher na wstęp do wszystkich obiektów KCRiS, przekazany przez Burmistrza Miasta Kozienice, Pana Piotra Kozłowskiego. W antraktach pomiędzy poszczególnymi turami aukcji miały miejsce występy lokalnych zespołów muzycznych.

Jak corocznie Nadleśnictwo Kozienice również włączyło się w organizację tej charytatywnej imprezy poprzez przygotowanie stoiska wystawienniczego, na którym można było skorzystać z degustacji miodów, a także wziąć udział w konkursie przyrodniczym (tym razem tematyka konkursu związana była z wiedzą botaniczną) gdzie nagrodami były sadzonki roślin i związana z nimi możliwość przekazania datków do puszek wolontariuszy. Dodatkowo można było zakupić miody leśne – dochód z ich sprzedaży pobierali wolontariusze hospicyjni (w szczególności dziękujemy za to naszemu pracownikowi – leśniczemu Ryszardowi Wziątkowi, który przeznaczył na ten cel miody z własnej pasieki).

W tym samym czasie w Ogródku Jordanowskim w Pionkach odbywał się Festyn „Postaw na Rodzinę, łączymy pokolenia”, gdzie Nadleśnictwo Kozienice również przygotowało stoisko wystawiennicze wraz ze Stowarzyszeniem Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej. Festyn zakończyły występy zespołów muzycznych i kabaretowych.

Dziękujemy organizatorom, ks. Tomaszowi Pastuszce i Burmistrzowi Miasta Pionki Panu Kowalczykowi za zaproszenie do udziału w festynach.