Lista aktualności Lista aktualności

Spotkanie krótkofalowców w Nadleśnictwie Kozienice

W sobotę 05.11.2022 roku na terenie leśnictwa Przejazd odbyła się 15-nasta edycja dorocznego spotkania „krótkofalowców”.

Pomimo jesiennej aury na spotkanie przybyli stali bywalcy, czyli licencjonowani krótkofalowcy z rodzinami oraz sympatycy. O godzinie 12-nastej z terenu szkółki leśnej „Przejazd” wystartował stratosferyczny balon (w ubiegłym roku balon doleciał do terytorium Ukrainy). Sobotnie spotkanie stanowiło ważną płaszczyznę do wzajemnych kontaktów oraz wymiany doświadczeń, wiedzy i pomysłów związanych z pięknym hobby jakim jest krótkofalarstwo. Jednym z uczestników spotkania był Pan Przemysław Gołembowski SP7VC, który promował książkę „Z radiem przez świat”, w której opisał zbiór własnych wspomnień i porad podróżnika krótkofalowca. W trakcie spotkania część uczestników udała się na wycieczkę z leśnikiem po szlakach turystycznych do miejsc wyjątkowych, tj. „Diabelskiego Mostka”, kapliczki św. Franciszka i św. Tekli, a także „Bartnego Kąta” z pomnikiem pszczoły. Na zakończenie spotkania uczestnicy uwiecznili swój pobyt na pamiątkowej fotografii.

Nadleśnictwo Kozienice dziękuje za spotkanie i do zobaczenia za rok!

Ciekawostka: Co łączy polskiego kosmonautę Mirosława Hermaszewskiego, sławnego aktora Marlona Brando, hiszpańskiego króla Juana Carlosa, fizyka noblistę Joe Taylora i Priscillę Presley – żonę Elvisa Presleya, króla rock’n’rolla?.................... Wszyscy byli lub nadal są krótkofalowcami.